سبد خرید | ورود

تبدیل داده های access به sql

تبدیل داده های access به sql

نرم افزار اکسس را می توان مهمترین عضو بسته نرم افزاری مایکروسافت آفیس دانست چرا که وظیفه طبقه بندی داده ها و نگهداری آنها را بر عهده دارد.

نویسنده: توسعه نرم افزار خاتم

با ظهور فناوری دات نت تغییرات شگرفی در حوزه نرم افزار های کاربردی تحت وب یا Web Application ها روی داد. امروزه نرم افزار های تحت وب مبتنی بر پایگاه داده MS SQL بسیار سریع تر و کارآمد تر پیاده سازی می گردند. و محیط یکپارچه Visual Studio برنامه نویسی و طراحی وب را به گونه لذت بخش نموده است. در کنار جامعیت فناوری دات نت در حوزه ساخت صفحات پویا، ارتباط و یکپارچگی آن با سایر نرم افزار های مایکروسافت مانند بسته نرم افزاری Microsoft Office نیز قابل تعامل است. به گونه ای که می توان با بهره گیری از این خواص رابطه میان کاربر برنامه ساز و کاربر عادی را در یک سیستم یکپارچه تضمین نمود.

سوال: تصور کنید فایل متنی نرم افزار Microsoft Office Word 2007 شامل یک جدول طویل را باید به برنامه تحت وب خود با بانک اطلاعاتی Microsoft SQL Server 2005 اضافه کنید. راه حل چیست؟

پاسخ: راه حلی که من برای این مسئله پیدا کردم شاید کمی غیر متعارف به نظر برسد اما بهره گیری از راه حل های غیر متعارف همیشه بد نیستد. من ستون های جدول فایل ورد را به صورت جداگانه در ستون های فایلی جدید در نرم افزار Microsoft Office Access 2007، با کپی و Paste وارد کردم و پس از این مرحله نام جدول را Table1 تعیین نمودم و در ریشه درایو سی با نام DB1.MDB و تحت استاندارد Access 2003  ذخیره کردم.

حالا با بهر گیری از نرم افزار SQL Server Management Studio Express و دستور New Query خطوط فرمان ذیل را با هدف فعال سازی سرویس های مورد نظر فعال اجرا کردم:

EXEC sp_configure 'show advanced options',1

reconfigure

EXEC sp_configure 'Ad Hoc Distributed Queries',1

reconfigure

بقیه کار هم بسیار ساده است و فقط با اجرای دستور زیر می توانید سطر های فایل اکسس را مشاهده نمایید و با تعویض دستور Select این خط فرمان را با هدف دلخواه خود تغییر دهید:

SELECT *  FROM OPENROWSET('Microsoft.Jet.OLEDB.4.0','C:\db1.mdb';'admin';'', table1)

 

Share

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت
 

تمامی حقوق متعلق است به شرکت توسعه نرم افزار خاتم || بهره گیری از محتوای آموزشی همراه با لینک به سایت ما آزاد است | شرایط و مقررات | موافقتنامه خدمات
 
سایت ساز خدمات اطلاع رسانی فروش و بازاریابی   ارتباط با ما پیشنهاد ما برای بازدید
           

آشنایی با سایت ساز

نمونه های آنلاین

معرفی سامانه توسعه وب

دامنه Domain

هاست Host

مقالات آموزشی طراحی وب

اخبار تکنولوژی وب

بانک نرم افزار

متون راهنما

شماره حسابها

 

 02644280681

  09385873772

 09127710277

 info@khatamsd.com

 

LiveZilla Live Help

   

سنگ دکوری خاتم

مرجع علاقمندان بسکتبال Slam.ir

دکتر علی اکبر جلالی

 سایت اطلاع رسانی شهر جدید هشتگرد

Web Statistics