سبد خرید | ورود

آیین‌نامه‌ ساماندهی IP آدرس‌ها تصویب و ابلاغ شد

آیین‌نامه ساماندهی ip آدرس‌ها توسط كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب و ابلاغ شده است.

نویسنده: شرکت توسعه نرم افزار خاتم

به گزارش خبرنگار تلنا،لطف‌الله سبوحی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره الزامات گذر از IPv4 به IPv6 اظهار كرد:‌ مهم‌ترین موضوع در آیین نامه ساماندهی ip بحث امنیت است كه باید تدابیر لازم اندیشیده شود.
وی سیاست‌گذاری صحیح توسط وزارت ارتباطات ،عدم وقفه در ارائه خدمات، اتخاذ راهكارهای سازگار با وضع موجود، تهیه الگوی مناسب برای طرح گذر، استفاده ازتجربیات سایر كشورها، هماهنگی با سازمان‌های استانداردگذاری بین‌المللی و تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص از جمله الزامات گذر IPv4 به IPv6 اعلام كرد.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح كرد: اتحادیه بین‌المللی مخابرات اخیرا در اجلاس سران مصوب كرده كه باید كارگروه‌های منطقه‌ای ایجاد شود و به كشورهای منطقه كمك كند كه این كار به نحو مطلوب انجام شود.
وی گفت: ما به دنبال تبدیل شدن به كار گروه منطقه‌ای هستیم تا هم نقش تاثیرگذار در این زمینه داشته باشیم و هم بتوانیم به اتحادیه بین‌المللی مخابرات خط و خطوطی بدهیم.
وی ادامه داد: ‌اخیرا نیز در كشور ما، وزارت ارتباطات و رگولاتوری برنامه‌ای ویژه را برای تاثیرگذاری در مجامع بین المللی داشته و برنامه‌ریزی خوبی انجام شد كه باید با هماهنگی سایر سازمان‌ها به این موضوع توجه كنیم و دانش لازم را نیز به كار ببریم.
سبوحی با اشاره به ملاحظات رگولاتوری در این زمینه تامید كرد: ‌تدوین سیاست‌ها، مقررات و ضوابط و نظارت بر اجرای آن‌ها، تعرفه‌گذاری، تخصیص و مدیریت آدرس‌ها، نظارت بر كیفیت ارائه خدمات، حمایت از IPv6 در تامین تجهیزات، سامانه‌ها و ارائه خدمات، هماهنگی بین بخش‌های مختلف برای حمایت از IPv6 به صورت انتها به انتها، ملاحظات امنیت شبكه و امنیت اطلاعات در به كارگیری IPv6 و حل اختلاف به عنوان ملاحظات رگولاتوری محسوب می‌شود.
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت:‌ ایجاد بانك اطلاعاتی متمركز توسط مجری (سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران)، ایجاد امكانات دسترسی برای كلیه‌ ثبت‌كنندگان محلی، تامین‌كنندگان و مصرف‌كنندگان توسط مجری، انجام آموزش‌های لازم برای عملیات ثبت و استفاه از بانك‌ اطلاعاتی توسط مجری، الزام ثبت كلیه IPآدرس‌ها، در اختیار قرار گرفتن سامانه مدیریت آدرس‌ها برای ثبت آدرس‌های خصوصی، تامین امنیت سامانه مدیریت آدرس‌ها توسط مجری و مسیریابی صرفا IP آدرس‌های ثبت شده توسط شركت ارتباطات زیرساخت مورد توجه قرار گرفته است.

Share

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت
 

تمامی حقوق متعلق است به شرکت توسعه نرم افزار خاتم || بهره گیری از محتوای آموزشی همراه با لینک به سایت ما آزاد است | شرایط و مقررات | موافقتنامه خدمات
 
سایت ساز خدمات اطلاع رسانی فروش و بازاریابی   ارتباط با ما پیشنهاد ما برای بازدید
           

آشنایی با سایت ساز

نمونه های آنلاین

معرفی سامانه توسعه وب

دامنه Domain

هاست Host

مقالات آموزشی طراحی وب

اخبار تکنولوژی وب

بانک نرم افزار

متون راهنما

شماره حسابها

 

 02644280681

  09385873772

 09127710277

 info@khatamsd.com

 

LiveZilla Live Help

   

سنگ دکوری خاتم

مرجع علاقمندان بسکتبال Slam.ir

دکتر علی اکبر جلالی

 سایت اطلاع رسانی شهر جدید هشتگرد

Web Statistics