سبد خرید | ورود

آیا احتمال فیلتر شدن کل وب سایت گوگل وجود دارد؟

دیروز خبر فیلتر شدن شبکه اجتماعی تازه متولد شده گوگل پلاس را دیدم و به شدت نگران از دست رفتن کل خدمات گوگل در ایران شدم.

نویسنده: شرکت توسعه نرم افزار خاتم

دیروز خبر فیلتر شدن شبکه اجتماعی تازه متولد شده گوگل پلاس را دیدم و به شدت نگران از دست رفتن کل خدمات گوگل در ایران شدم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از وب شهر، اما چراابتدا باید در مورد ارتباط ایمن یا https توضیح بدهم. شما در مورد هر اتصال ایمنی ابتدا به صورت غیر ایمن باید به سرور وصل شوید و اصطلاحاً درخواست کنید که میخواهید ارتباط ایمن داشته باشید و سپس کلید عمومی را دریافت کنید و با آن محتوای ارسالی را رمز کنید و در نهایت ارتباط ایمن برقرار شود.

اما چرا این موضوع مهم است؟

اگر دقت کرده باشید شما نمی توانید به فیسبوک به طور ایمن هم وصل شوید زیرا امکان ارتباط غیر ایمن با فیسبوک نیست تا کلیدی برای شما ارسال شود و نتیجتاً ارتباط ایمنی هم برقرار نمی شود.

حال اگر قرار باشد سرویس گوگل پلاس فیلتر کامل شود باید امکان دریافت کلید عمومی توسط کاربر از سرور گرفته شود و گرنه شما راحت می توانید با لاگین کردن در جی میل و بعد رفتن به گوگل پلاس به کار خود برسید.

اهمیت این موضوع وقتی بیشتر میشود که کلاً نگاه مسئولان امنیتی به گوگل به دلیل ایمیل فوق ایمن آن نگاه جالبی نیست و ممکن است عرضه سرویس پلاس بهانه کافی بشود برای بلوکه کردن کامل گوگل زیرا همه خدمات گوگل که نیاز به عضویت دارند از یک سیستم گواهینامه دیجیتال که توسط شرکت thawte اعطا شده است استفاده میکنند و دارای authority برای همه خدمات گوگل است.

باید دید در آینده چه اتفاقی می افتد اما نظر فنی بلوکه کردن سرویس گوگل پلاس بدون فیلتر کردن کل گوگل ناممکن به نظر میرسد و با توجه به نگاه جذب حداکثری که مسئولان دارند ممکن است به زودی کل گوگل از دست برود. این موضوع برای افرادی مانند من که هشت سال است که جی میل تنها ایمیل رسمی و فعال آنهاست دردسر جدی می تواند باشد.

Share

نظرات کاربران (1)


فیلتر کنند؟ چی میشه مگه؟ فیس بوک 17 میلیون کاربر ایرانی داره که فیلتره!!!
میلاد

ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت
 

تمامی حقوق متعلق است به شرکت توسعه نرم افزار خاتم || بهره گیری از محتوای آموزشی همراه با لینک به سایت ما آزاد است | شرایط و مقررات | موافقتنامه خدمات
 
سایت ساز خدمات اطلاع رسانی فروش و بازاریابی   ارتباط با ما پیشنهاد ما برای بازدید
           

آشنایی با سایت ساز

نمونه های آنلاین

معرفی سامانه توسعه وب

دامنه Domain

هاست Host

مقالات آموزشی طراحی وب

اخبار تکنولوژی وب

بانک نرم افزار

متون راهنما

شماره حسابها

 

 02644280681

  09385873772

 09127710277

 info@khatamsd.com

 

LiveZilla Live Help

   

سنگ دکوری خاتم

مرجع علاقمندان بسکتبال Slam.ir

دکتر علی اکبر جلالی

 سایت اطلاع رسانی شهر جدید هشتگرد

Web Statistics